Forum portalu Vrinda.Net.pl
Hare Kryszna, Gościu. Zaloguj się lub zarejestruj.
27 Listopad 2014, 01:00:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Bhagavad-gita 9.34:
"Zawsze myśl o Mnie, zostań Moim wielbicielem, składaj Mi pokłony i oddawaj cześć. Jeśli będziesz całkowicie pogrążony we Mnie, z pewnością przyjdziesz do Mnie."
161565 wiadomości w 8794 wątkach, wysłane przez 908 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Viveka
* Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
+  Forum portalu Vrinda.Net.pl
|-+  Fora publiczne
| |-+  Pytania i odpowiedzi (Moderatorzy: Braja Sundari, Asikunda)
| | |-+  sari
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: sari  (Przeczytany 8797 razy)
alicja.

Łaska Bhaktów: 31

« : 06 Czerwiec 2005, 19:15:59 »

Wygrałam dzisiaj konkurs na Poszukiwacza Cudów w sklepie z używanymi rzeczami. Mianowicie znalazłam najprawdziwsze sari, które na dodatek kosztowało śmiesznie mało. Bardzo Szczęśliwy  
Szczerze mówiąc kwestia wiązania sari to dla mnie czysta teoria i dlatego mam problem. Jak je ładnie zawiązać (chodzi mi o ten pierwszy etap, kiedy układamy je jak spódnicę) i jeszcze zrobić to tak, aby można było zrobić jakikolwiek większy krok? Kiedy próbuję coś zmarszczyć, albo ułożyć - skutek jest dość komiczny. A kiedy po prostu obwiązuję kilka razy wokół bioder - możliwości stawiania normalnych kroków są dość ograniczone.
Czy jest na to jakiś sposób?
MARTIKA

Łaska Bhaktów: 483

« Odpowiedz #1 : 06 Czerwiec 2005, 20:50:04 »

Faktycznie masz szczęście Uśmiech

Na tych stronach masz krok po kroku opisane jak założyć sari:

http://www.exoticindiaart.com/howtowear/1/

http://www.shijucreation.com/wearingasari.htm

http://www.maxwell.syr.edu/southasiacenter/saree/Sari.htm
MARTIKA

« Odpowiedz #2 : 17 Październik 2007, 17:11:40 »

a tutaj różne rodzaje upięć sari:

http://www.sarisafari.com/howkaccha.html
Asikunda
Moderator

Łaska Bhaktów: 667

« Odpowiedz #3 : 17 Październik 2007, 18:12:17 »

http://www.radhashop.pl/media_center.php?PHPSESSID=4f15d3b5d677afc105689d7cceb04545

na końcu strony jest plik do pobrania  Uśmiech

Ten, którego kocham powiedział, że mnie potrzebuje -
dlatego uważam na siebie...
Siva

Łaska Bhaktów: 70

« Odpowiedz #4 : 18 Październik 2007, 10:34:58 »

ja w koncu musze sobie kupic sari czy ktos sie orientuje czy w Światyni w Mysiadle dostane sari zielone albo fioletowe i po ile?z gory dziekuje za udzielenie info

hare krishna hare krishna krishna krishna hare hare
hare rama hare rama rama rama hare hare!!
haribol!!
Asikunda
Moderator

Łaska Bhaktów: 667

« Odpowiedz #5 : 19 Październik 2007, 14:25:34 »

popatrzę i dam Ci znac na priv

Ten, którego kocham powiedział, że mnie potrzebuje -
dlatego uważam na siebie...
Aquila-Ardens

Łaska Bhaktów: 92

« Odpowiedz #6 : 26 Grudzień 2007, 23:42:00 »

ja mam takie dość osobliwe pytanie...
czy mi, jako osobie nie inicjowanej wypada przyjść w sari na Harinam czy do świątyni? i czy kolory, materiały lub wzory mają jakieś znaczenie?

jestem zauroczona Lotosowymi Stopami Kryszny...
http://www.youtube.com/watch?v=1U7DaoBtdq0
Pacia

Łaska Bhaktów: 168

« Odpowiedz #7 : 26 Grudzień 2007, 23:45:22 »

ja w koncu musze sobie kupic sari czy ktos sie orientuje czy w Światyni w Mysiadle dostane sari zielone albo fioletowe i po ile?z gory dziekuje za udzielenie info
zobacz sobie na allegro. tam jest duży wybór sari i nie trzeba nigdzie suzkać bo do domu Ci przyniosą:P

Jaya Radha Madhava
Marisha

Łaska Bhaktów: 877

« Odpowiedz #8 : 26 Grudzień 2007, 23:52:22 »

czy mi, jako osobie nie inicjowanej wypada przyjść w sari na Harinam czy do świątyni? i czy kolory, materiały lub wzory mają jakieś znaczenie?

Hej Bardzo Szczęśliwy Jest wielu bhaktów którzy nie mają inicjacji i przychodzą się do świątyni w sari czy dhoti. Inicjacja nie jest jakimś tam wyznacznikiem, który mówi że po inicjacji trzeba nosić sari czy też w drugą strone, bez inicjacji nie wolno go zakładać. Jeśli będziesz dobrze się czuła w sari, to w nim przyjdź, jeśli nie, to nie ma co na siłe go zakładać. Jeśli o kolory chodzi, to znawczynią jakąś super nie jest, ale czerwone sari zwykle oznaczają że kobieta ma meża czy też chłopaka/ narzeczonego, w Indiach w białym sari chodzą wdowy(nie wiem czy tylko na pogrzebach czy ogólnie). Ale tu w Polsce, wydaje mi się że bhaktinki nie zwrajac uwagi na kolory sari, ja bynajmniej tego nie robie, gdy mam ochote zakładam czerwone choć faceta nie mam Puszcza Oczko Jeśli chodzi o prabhusów, to kolor pomarańczowy/szafranowy oznacza brachmacarina(który żyje w celibacie) a kolor biały(jak to z bhaktinkami się smiejemy- zielone światło Śmiech Puszcza Oczko) tzn ze bhakta żyje 'normalnie'.

Aquila-Ardens

Łaska Bhaktów: 92

« Odpowiedz #9 : 27 Grudzień 2007, 00:02:51 »

wielkie dzięki Uśmiech pytam, bo właśnie w sari bardzo dobrze się czuję Uśmiech

jestem zauroczona Lotosowymi Stopami Kryszny...
http://www.youtube.com/watch?v=1U7DaoBtdq0
Rasasthali

Łaska Bhaktów: 705

Jaya Krsna Balarama!

« Odpowiedz #10 : 27 Grudzień 2007, 00:06:02 »

W UK wiele osob chodzi w sari na ulicy ze wzgledow kulturowych, a czasem nawet mody. Nie widze w tym problemu bys je nosila. Ja osobiscie niezwykle zadko ubieram sari ze wzgledu na wygode. Mozna byc wielbicielka Kryszny bez sari i niewielbicielka w sari.

Arjuna

Łaska Bhaktów: 648

Nie jestem tym profilem :)

« Odpowiedz #11 : 27 Grudzień 2007, 11:11:38 »

Hej Bardzo Szczęśliwy Jest wielu bhaktów którzy nie mają inicjacji i przychodzą się do świątyni w sari czy dhoti. Inicjacja nie jest jakimś tam wyznacznikiem, który mówi że po inicjacji trzeba nosić sari czy też w drugą strone, bez inicjacji nie wolno go zakładać. Jeśli będziesz dobrze się czuła w sari, to w nim przyjdź, jeśli nie, to nie ma co na siłe go zakładać. Jeśli o kolory chodzi, to znawczynią jakąś super nie jest, ale czerwone sari zwykle oznaczają że kobieta ma meża czy też chłopaka/ narzeczonego, w Indiach w białym sari chodzą wdowy(nie wiem czy tylko na pogrzebach czy ogólnie). Ale tu w Polsce, wydaje mi się że bhaktinki nie zwrajac uwagi na kolory sari, ja bynajmniej tego nie robie, gdy mam ochote zakładam czerwone choć faceta nie mam Puszcza Oczko Jeśli chodzi o prabhusów, to kolor pomarańczowy/szafranowy oznacza brachmacarina(który żyje w celibacie) a kolor biały(jak to z bhaktinkami się smiejemy- zielone światło Śmiech Puszcza Oczko) tzn ze bhakta żyje 'normalnie'.
Plusik za ten tekst  Śmiech

.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.
MARTIKA

« Odpowiedz #12 : 16 Luty 2008, 13:43:11 »

a teraz film, jak złożyć dhoti:

http://pl.youtube.com/watch?v=yT6K_10-DZA
Marisha

Łaska Bhaktów: 877

« Odpowiedz #13 : 16 Luty 2008, 15:15:41 »

no szkoda że na tym filmiku mało widać jak sie dhoti zakłada, a zawsze mnie to interesowało jak to się zakłada, jakoś nigdy nie miałam okazji podpatrzeć żadnego brachmacrina Frajer Puszcza Oczko(pomimo starań Frajer Puszcza Oczko)

kami

Łaska Bhaktów: 162

Pa Kami!

« Odpowiedz #14 : 16 Luty 2008, 17:10:50 »

no szkoda że na tym filmiku mało widać jak sie dhoti zakłada, a zawsze mnie to interesowało jak to się zakłada, jakoś nigdy nie miałam okazji podpatrzeć żadnego brachmacrina Frajer Puszcza Oczko(pomimo starań Frajer Puszcza Oczko)

o wiele łatwiej niż sari Puszcza Oczko i o wiele wygodniej - zapewaniam  Frajer ja nie lubię sari - wszystkie jakie miałam oddałam z ulgą, mogłabym ubrać tylko z jakichś specjalnych powodów (nie duchowych bynajmniej he he), podobają mi się białe sari albo ekri, ale bez żadnych ciapek, prążków czy pajączków  Aniołek albo 'na sindbada', ale ten sposób ubierania sari jest dla mnie nieosiągalny, mimo usilnych studiów i starań  Śmiech

'durlabha' 'durgama' sei 'nirjana' vrindavana
ekaki yaiba, kiba sange eka-jana
[Sri Caitanya-caritamrta:
Madhya-lila 16. 270,
by Krsnadasa Kaviraja Gosvami]
Strony: [1] 2 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © Simple Machines LLC
Copyright © 1999-2011 by Vrinda.net.pl
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.248 sekund z 20 zapytaniami.